Sposoby zwiększenia rentowności apartamentu

Coraz więcej osób inwestuje w apartamenty na wynajem. Zdarza się, że właściciele zaciągają ogromne kredyty w banku, by móc kupić nieruchomość, a następnie przygotować ją pod długoterminową inwestycję. Z apartamentów na wynajem korzystają nie tylko turyści. To także świetna propozycja na nocleg w trakcie podróży służbowej czy też na niezapomniany weekend w innym mieście (często nieruchomości wynajmowane są na doby w celu zorganizowania na przykład wieczoru panieńskiego).

 

Konkurencja jednak jest duża i dziś już nie wystarczy zakup ładnego apartamentu, by zapewnić sobie stały przychód. Należy włożyć trochę pracy w to, by zwiększyć rentowność nieruchomości.

 

Sposoby na zwiększenie rentowności apartamentu

 

1. Lokalizacja - wybierając nieruchomość pod wynajem, warto wybrać lokalizację atrakcyjną dla potencjalnych gości. Ogromną popularnością cieszą się apartamenty położone blisko morza, centrum miasta, a także miejsc organizowania ważnych targów i konferencji.

 

2. Eksponowanie atutów - przygotowując ofertę, należy zadbać o podkreślenie mocnych stron nieruchomości. Dotyczy to zarówno opisu, jak i fotografii, które zachęcą do skorzystania z oferty najmu (warto skorzystać z usługi home staging).

 

3. Regularne odświeżanie wnętrza - goście chętnie skorzystają ponownie z oferty, jeśli będą mieć pewność, że mimo upływu czasu apartament nadal wygląda jak nowy i nie traci swej atrakcyjności oraz funkcjonalności. Warto również zadbać o kompleksowe wyposażenie nie tylko w meble, ale i sprzęty AGD oraz RTV.

 

4. Dbanie o czystość i porządek - to podstawa. Nawet najbardziej luksusowy apartament skutecznie zniechęci do noclegu, jeśli nie będzie w nim panować bezwzględna czystość. Dlatego należy regularnie korzystać z usług profesjonalnej ekipy sprzątającej.

 

5. Opinie zadowolonych gości - nic tak nie działa na klienta jak opinia innego klienta. Tak też jest w przypadku szukania noclegu. Dlatego warto zachęcać gości do pozostawiania rekomendacji w internecie.

 

6. Oferta specjalna dla stałych gości - stały klient to stały zysk. Dlatego warto przygotować pakiety lojalnościowe i promocje, które pozwolą zatrzymać klienta na dłużej.

 

Dbanie o rentowność apartamentu jest czasochłonne i wymaga sporego nakładu pracy oraz systematyczności. Dlatego warto skorzystać z oferty profesjonalnego zarządzania nieruchomościami.

div>