Jak znaleźć dobrego zarządce nieruchomości w Krakowie?

21 października 2022

Zarówno wielorodzinne budynki mieszkalne, jak i obiekty komercyjne wymagają właściwej opieki. Zarządzanie nieruchomością nie jest jednak prostym zadaniem, dlatego Wspólnoty Mieszkaniowe najczęściej powierzają zadanie administrowania zewnętrznym firmom zatrudniającym ekspertów z różnych dziedzin, takich jak księgowość, budownictwo czy ekonomia. Na rynku działa jednak bardzo dużo podmiotów świadczących tego typu usługi, jak więc wybrać najlepszą firmę?

Zarządzanie nieruchomościami komercyjnymi – komu zlecić?

Przede wszystkim warto przeanalizować dostępne oferty nie tylko pod kątem finansowym, ale też np. zakresu działań wchodzących w zakres umowy oraz zwrócić uwagę na opinie – w ten sposób wyselekcjonujemy najlepszych administratorów kompleksowo realizujących usługi. Bardzo ważnymi aspektami, na które należy zwrócić uwagę, są: posiadanie licencji potwierdzającej uprawnienia do administrowania nieruchomościami, a także wymagane przepisami Rozporządzenia Ministra Finansów z 21 września 2004 roku ubezpieczenie OC zarządców.

Dlaczego warto oddać administrowanie nieruchomościami w ręce ekspertów?

Komercyjne lub wielorodzinne – wszystkie budynki tego typu warto oddać w ręce ekspertów, którzy kompleksowo zajmą się kwestiami finansowymi, marketingowymi czy też ustalą szczegóły związane z przeprowadzeniem remontów. Posiadająca bogate doświadczenie zewnętrzna firma zarządzająca to pewność, że Wspólnota Mieszkaniowa uzyska pomoc na przykład w przypadku awaryjnych sytuacji, a obiekt wykorzystywany do celów komercyjnych będzie zawsze wzorowo przygotowany do użytkowania.

Sprawdzona firma zarządzająca nieruchomościami w Krakowie i Katowicach – Grupa Biurowiec

Nasza firma od lat zajmuje się administrowaniem obiektami użytkowymi wielorodzinnymi oraz komercyjnymi. Działamy na terenie Krakowa, Katowic oraz wielu innych miast, zajmując się kompleksowo wszystkimi kwestiami powierzonymi nam m.in. przez Wspólnoty Mieszkaniowe – zapraszamy do kontaktu, jeżeli mają Państwo pytania dotyczące naszej oferty.