Blog

Prywatny monitoring

Chęć zainstalowania monitoringu wynika przede wszystkim z potrzeby poczucia bezpieczeństwa. Dysponując nagraniami, członkowie wspólnoty czy właściciele domów mają większe szanse na zidentyfikowanie i złapanie złodzieja bądź innego sprawcy. W dzisiejszych czasach na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej osób. Warto jednak rozważyć, jak montaż takiego monitoringu wygląda od strony prawnej.

Przejdź do artykułu

Odpowiedzialność finansowa za szkody

Zastanawiasz się, jak z prawnego punktu widzenia wygląda odpowiedzialność finansowa za szkody poniesione na dobrach zarówno publicznych, jak i prywatnych? W tym artykule zajmiemy się kilkoma najpopularniejszymi przypadkami związanymi z tą tematyką oraz przedstawiamy ich rozwiązania.

Przejdź do artykułu

Koszty utrzymania i zarządzania nieruchomością

Sprawdź, jakie koszty związane są z utrzymaniem i zarządzaniem nieruchomościami! W artykule przedstawiamy najważniejsze wydatki z tym związane. Wyjaśniamy również od czego są uzależnione. Przeczytaj artykuł jeśli chcesz dowiedzieć się także, co decyduje o kosztach zarządzania oraz w jaki sposób są dzielone między członków wspólnoty.

Przejdź do artykułu

Wspólnota mieszkaniowa - czym jest i jakie są jej obowiązki?

Jesteś właścicielem mieszkania, a może planujesz zakup?

W takim razie koniecznie dowiedz się czym jest wspólnota mieszkaniowa oraz jakie są jej prawa i obowiązki. W artykule zdradzamy najważniejszą różnicę między małą a dużą wspólnotą mieszkaniową oraz przytaczamy najważniejsze obowiązki właścicieli lokali mieszkalnych.

Przejdź do artykułu