Blog

Udostępnianie danych osobowych członkom wspólnoty mieszkaniowej

Wielkimi krokami zbliża się czas zebrań wspólnot mieszkaniowych. Z tego powodu warto poruszyć temat udostępniania danych osobowych przez zarządcę. Zapewne niejedna osoba z Państwa zastanawia się nad tym zagadnieniem. Na jakich zasadach zarządca może udostępniać dane osobowe właścicieli lokali i do jakich celów może je wykorzystywać? Odpowiedzi znajdą Państwo w tym artykule.

Przejdź do artykułu

Kraków - o rynku nieruchomości i administrowaniu nimi

Miasto będące do 1795 roku stolicą Polski znajduje się dzisiaj na drugim miejscu w naszym kraju pod względem liczby mieszkańców oraz powierzchni. Co za tym idzie, na terenie Krakowa istnieje wiele nieruchomości, które muszą być odpowiednio administrowane. W tym mieście na pewno nie brakuje rąk do pracy, tak samo jak i nie można narzekać na brak nieruchomości. Jak dobrze Państwo wiedzą, nasze biuro działa nie tylko na terenie Katowic, ale również Krakowa. Dlatego w tym artykule pragniemy nieco zapoznać Państwa ze specyfiką administrowania nieruchomości w tym położonym nad Wisłą mieście.

Przejdź do artykułu

Administrowanie nieruchomościami w Krakowie

Aby umiejętnie zarządzać i administrować nieruchomościami należy mieć odpowiednie doświadczenie budowane na podstawie wieloletniej praktyki. Osoba niedoświadczona, która nie zna obowiązujących przepisów może bowiem popełnić wiele niechcianych błędów. Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się, na czym miedzy innymi polega administrowanie nieruchomościami i dlaczego warto skorzystać z naszych usług, zapraszamy do przeczytania tego artykułu.

Przejdź do artykułu

Wspólnota, a spółdzielnia mieszkaniowa

Chociaż nazwy brzmią podobnie, pomiędzy spółdzielnią a wspólnotą mieszkaniową istnieje szereg różnic. Warto o nich pamiętać – szczególnie, jeśli są Państwo na etapie kupowania własnego mieszkania i chcą Państwo więcej dowiedzieć się o systemie zarządzania, który obowiązuje w danym obiekcie.

Przejdź do artykułu

Prywatny monitoring

Chęć zainstalowania monitoringu wynika przede wszystkim z potrzeby poczucia bezpieczeństwa. Dysponując nagraniami, członkowie wspólnoty czy właściciele domów mają większe szanse na zidentyfikowanie i złapanie złodzieja bądź innego sprawcy. W dzisiejszych czasach na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej osób. Warto jednak rozważyć, jak montaż takiego monitoringu wygląda od strony prawnej.

Przejdź do artykułu

Odpowiedzialność finansowa za szkody

Zastanawiasz się, jak z prawnego punktu widzenia wygląda odpowiedzialność finansowa za szkody poniesione na dobrach zarówno publicznych, jak i prywatnych? W tym artykule zajmiemy się kilkoma najpopularnie jszymi przypadkami związanymi z tą tematyką oraz przedstawiamy ich rozwiązania.

Przejdź do artykułu

Koszty utrzymania i zarządzania nieruchomością

Sprawdź, jakie koszty związane są z utrzymaniem i zarządzaniem nieruchomościami! W artykule przedstawiamy najważniejsze wydatki z tym związane. Wyjaśniamy również od czego są uzależnione. Przeczytaj artykuł jeśli chcesz dowiedzieć się także, co decyduje o kosztach zarządzania oraz w jaki sposób są dzielone między członków wspólnoty.

Przejdź do artykułu

Wspólnota mieszkaniowa - czym jest i jakie są jej obowiązki?

Jesteś właścicielem mieszkania, a może planujesz zakup?

W takim razie koniecznie dowiedz się czym jest wspólnota mieszkaniowa oraz jakie są jej prawa i obowiązki. W artykule zdradzamy najważniejszą różnicę między małą a dużą wspólnotą mieszkaniową oraz przytaczamy najważniejsze obowiązki właścicieli lokali mieszkalnych.

Przejdź do artykułu